ÖZEL BATI BULVAR
AĞIZ VE DİŞ SAĞLIĞI POLİKLİNİĞİ

Bize Yazın

batibulvar@gmail.com

Sık Sorulan Sorular

1. Diş Tedavisi Korkumu Nasıl Yenebilirim?

Diş tedavilerinizi ilgili ve güven duyduğunuz diş hekimine yaptırmalısınız. Daha sonra diş hekiminize tanı aşamasında bütün şikâyetlerinizi anlatmalısınız. Diş şikâyetlerinizin yanı sıra hekim korkunuzdan da bahsetmelisiniz. Bu durumda diş hekiminiz de tedavinin başarılı olabilmesi için bu düzlemde tedavi çizelgesi hazırlayacak ve bu düzlemde tedavi uygulayacaktır. Diş tedavi aşamalarını tedaviye başlamadan diş hekiminiz size anlatacaktır. Tedavide herhangi bir acı veya başka bir nedenden o esnada ara vermek isterseniz diş hekiminizle bunu tedavi öncesinde aranızda konuşun ve bu ara verme işlemini işaretle belirleyiniz. Aklınızdan bütün stresi çıkarın. Sakin ve stressiz bir tedavi daha başarılı olacaktır. Uygulanacak tedaviyi tek seansta bitirm

2. Diş Tedavisinde Genel Anestezi Uygulanabilir mi?

Diş hekimi fobisi olan, kooperasyon yapmak için uygun olmayan çocuklara, engelli kişilere ve lokal anestezinin yetersiz kalacağı pek çok cerrahi operasyonlarda (kist oluşumları, 20 yaş dişleri, çene kırıklıkları ve benzeri) genel anestezi uygulaması tercih edilmektedir.

3. Hamilelik Sürecinde Diş Tedavisi Yaptırabilir miyim?

Gebelikte diş tedavisi, kanal tedavisi, hatta anestezi altında bile diş çekimleri yapılabilir. Tedavi sırasında kullanılan lokal anesteziklerin (uyuşturucuların) bebeğe hiç zararı yoktur. Antibiyotik tedavisi gerekiyorsa diş doktorunuz kadın doğum uzmanı ile görüşerek bebeğe zarar vermeyecek antibiyotik verebilir.

4. 20 lik Dişler Çekilmek Zorunda mıdır?

20'lik dişlerin çekilmesi zorunlu değildir. Kullanılabilir ve sağlıklı olduğu sürece ağız içindeki tüm dişler, vücuttaki diğer organlar gibi korunması ve tutulması şart olan üyelerdir.

5. Ağız Kokusunu Gidermek Mümkün müdür??

Ağız kokusunu önlemek içi; dişlerinizi düzenli olarak fırçalayın, dilinizi temizleyin, günde bir kez diş ipi kullanın, protezlerinizi ve ortodontik apareylerinizi temizleyin, kokulu yiyeceklerin farkında olun, doğal nefes tazeleyiciler kullanın, ağız kuruluğundan kaçının.

6. Bebeğime Yalancı Emzik Kullandırabilir miyim?

Uzun süreli (3-4 yaşa kadar) emzik emme alışkanlığı, üst dişlerin öne, alt dişlerin içeriye doğru konumlanmasına, damak yapısında belirgin bir daralmaya (V şeklinde damak), 'açık kapanış' denilen alt ve üst çeneler arasında kapanış bozukluklarına ve konuşma bozukluklarına neden olabilmektedir.

7. İmplant Her Hastaya Yapılabilir mi??

Kişinin tek bir diş ya da birden fazla diş eksikliğinin olması, implant tedavisi için herhangi bir engel oluşturmaz. Eğer implant için uygun miktarda çene kemiği ve kalitesi var ise, her diş eksikliğinde implant uygulanabilir.

8. Randevu Almadan Hizmet Alabilir miyim?

Özel Batı Bulvar Diş Polikliniği Olarak İhtiyaç duyan hastalarımıza her zaman hizmet vermekteyiz, ancak bekleme sürenizin uzamaması ve etkin bir tedavi için randevu almanızı öneririz.

Canlı Destek
Tıkla Ara!