ÖZEL BATI BULVAR
AĞIZ VE DİŞ SAĞLIĞI POLİKLİNİĞİ

Bize Yazın

batibulvar@gmail.com

DİŞ BEYAZLATMA (Bleaching)

DİŞ BEYAZLATMA (Bleaching)

Mükemmel Gülüşler için sizleri kliniğimize bekliyoruz...

Bembeyaz ve güzel bir gülüşe sahip olmak herkesin isteğidir. Güzel bir gülüş için gerekli olan en önemli detay beyaz dişlerdir. Ancak çok az insan parlak beyaz dişlere sahiptir. Ayrıca çeşitli nedenlerle dişlerde oluşan renklenmeler istenilen gülüşe sahip olmanın önünde büyük bir engel teşkil etmektedir. Dişler düzenli olarak fırçalansa da dişlerin kendi yapılarıyla ilgili olan renklenmeler önlenemez.

 

Diş renginin istenilen beyazlıkta olmaması kişinin günlük yaşantısını olumsuz yönde etkilemektedir. İnsanlar doyasıya gülememekte, fotoğraf çekilirken veya konuşurken ağızlarını gizlemek zorunda kalmaktadır. Dişlerin görünümü, dişlerdeki şekil ve renk bozuklukları çoğu kişide özgüven kaybına neden olmakta, hatta psikolojik sorunlara bile yol açabilmektedir.

Dişlerde meydana gelen renklenmeler diş beyazlatma (bleaching) işlemi ile giderilebilir ve daha beyaz dişlere sahip olabilirsiniz. Beyazlatılan dişler ile daha estetik gülüşler elde edebilirsiniz.

Diş hekimi tarafından uygulanan diş beyazlatma prosedürü en çok tercih edilen estetik diş tedavisi çözümlerindendir. Beyazlatma uygulamasının dişlere herhangi bir zararı yoktur. Hızlı, güvenilir ve etkili bir yöntemdir. Diğer restoratif metodlara (lamina diş) göre daha ekonomik, kolay ve zahmetsizdir.  Beyazlatma işlemi ile dişlerin yüzeylerine uygulanan preparatlar, dişlerin koyulaşmasına neden olan etkenleri dişlerin yapısından uzaklaştırır.

Diş beyazlatma işlemi diş taşı temizliği işlemi sonrası yapılan polisaj işleminden oldukça farklıdır. Diş beyazlatma işleminde dişin kendi renk tonu 2-3 ton kadar açılabilmektedir. Diş beyazlatma işlemi hekim tarafından ofis ortamında uygulanan ‘ofis tipi beyazlatma (ofis bleaching) ve diş hekiminin kontrolünde hastanın kendi kendisinin evde uyguladığı ev tipi beyazlatma (home bleaching) olarak uygulanabilir.

Diş beyazlatma işlemi porselen kaplamalarla karşılaştırıldığında kolay, güvenilir, ekonomik ve dişleri aşındırmadığı için daha koruyucu bir işlemdir.

Eğer dişlerinizin rengi beyaza yakın ve birkaç ton açılmasını istiyorsak sadece lazer tipi veya ev tipi beyazlatma yeterli olabilir. Ancak dişleriniz sigara, kahve veya çaydan dolayı çok koyulaşmış ise sizin için en etkili ve verimli diş beyazlatma yöntemi kombine beyazlatma olacaktır. Size uygun diş beyazlatma yöntemine karar verebilmemiz için mutlaka muayene olmanız gerekir.

Yorumlar (0)

Canlı Destek
Tıkla Ara!